Spellenvereniging De Groene Pion begint weer: nieuwe gezichten en veel spelplezier!
Op vrijdagavond 29 augustus start het nieuwe seizoen van spellenvereniging De Groene Pion, en er worden weer veel nieuwe spelers verwacht. Om alvast een indruk te geven van de sfeer, delen we het verhaal van Marijke, die vorige maand voor het eerst langskwam.

Marijke ontdekt De Groene Pion
Marijke houdt van bordspellen, maar vindt het niet altijd makkelijk om mensen te vinden om mee te spelen. “Ik speel graag, maar thuis komt het er niet altijd van. En ik vind het ook leuk om nieuwe spellen uit te proberen,” vertelt ze. Toen ze hoorde over De Groene Pion, besloot ze het gewoon eens te proberen.
Ze was nog nooit eerder bij een spellenclub geweest. “Ik wist niet goed wat ik kon verwachten, maar ik wilde het gewoon proberen,” zegt ze. Toen ze binnenkwam bij ’t Aahoes, viel haar meteen de gezellige drukte op: tafels vol bordspellen, mensen die een avondje uit waren, lachten, praatten en speelden. Wat haar vooral opviel: mensen van jong tot oud zaten samen te genieten van de spellen. Het voelde meteen goed.
Op de tafels lagen spellen als Wingspan, Azul, De Zoektocht naar El Dorado en Cascadia. Marijke liep wat rond en werd vrijwel direct aangesproken door een groep die net Ticket to Ride speelde. “Ze vroegen gewoon of ik mee wilde doen. Iemand hielp me met de regels en ik kon meteen aansluiten,” zegt ze. “Ik kende het spel vaag, maar het was leuk om het echt te spelen. Later op de avond heb ik ook Just One gedaan, dat was lachen.”
Wat haar vooral opviel, was hoe makkelijk het contact ging. “Je speelt samen, helpt elkaar en hebt plezier in wat er gebeurt in het spel. Het is gezellig en spontaan. Iedereen is heel open, je wordt meteen opgevangen en voelt je snel onderdeel van de groep. Ik heb ook gehoord dat er een soort opvangservice is, waarbij iemand van De Groene Pion je kan begeleiden als je voor het eerst komt. Dat lijkt me ideaal voor wie het spannend vindt om alleen te komen.”
Iedereen kan meedoen
De Groene Pion is laagdrempelig: je hoeft je niet aan te melden, er is geen lidmaatschap of inschrijfgeld, en je kunt gewoon binnenlopen. Gemiddeld komen er zo’n 40 tot 60 volwassenen, en er is altijd ruimte om nieuwe mensen te ontmoeten.
Kom langs!
De Groene Pion organiseert spellenavonden elke vrijdagavond in de oneven weken, vanaf 20:00 uur bij ’t Aahoes, Albardastraat 20, Aadorp. Iedereen is welkom, of je nu één keer komt of vaker; je kunt gewoon binnenlopen en meedoen.
Meer informatie: www.groenepion.nl.











